• Zespół boisk sportowych „ORLIK”

przy Szkole Podstawowej nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi w Dąbrowie Górniczej

w dniach 02.02.2024r.(piątek) - NIECZYNNY

05.05.2024r.(poniedziałek) - NIECZYNNY

08.02.2024r.(czwartek) - NIECZYNNY

w dniach 03.02 – 04.02. 2024r. - CZYNNY

w godzinach od 10:00 – 16:00

• Targi Edukacyjne i Festiwal Zawodów 2024

serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu „Targi Edukacyjne i Festiwal Zawodów”. Wydarzenie ma na celu zapoznanie jak najszerszego grona młodzieży z zawodami i branżami funkcjonującymi na współczesnym rynku pracy. Odbędzie się w dniu 22.02.2024 r. w godzinach od 10:00 - 14:00 w Hali Widowiskowo-Sportowej ,,Centrum” w Dąbrowie Górniczej.

• Zbiórka na Stowarzyszenie Zwierzęta Ludziom

• W bieżącym roku skzolnym nasza szkoła przystąpiła do akcji Stowarzyszenie Zwierzęta Ludziom "Psia Lekcja".

To program przygotowany specjalnie dla uczniów szkół podstawowych, który wprowadza uczniów i uczennice w zagadnienia z obszaru:

- opieka nad psem,

- bezpieczne życie z psem (szkoleina i zabawy),

- potrzeby psa,

- sposoby komunikacji psów,

- co to jest dogoterapia?

- jak pies może pomagać dzieciom w szpitalach?

Program uczy czym jest dogoterapia dla dzieci prowadzona przez Stowarzyszenie Zwierzęta Ludziom.

"Z psami i kotami odwiedzamy miejsca i osoby, które potrzebują wsparcia. Wspieramy małych pacjentów z Centrum Zdrowia Dziecka, Kliniki Budzik i innych szpitali, placówek.

Wspomagamy rozwój i edukację dzieci, młodzieży i dorosłych. Usprawniamy leczenie, rehabilitację i terapię osób z niepełnosprawnością, osób starszych, osób kryzysie psychicznym. Pomagamy rodzinom i bliskim."

22 stycznia 2024 r. (w poniedziałek) na korytarzu w okolicach sali 108 znajdować się będzie stanowisko ze słodkimi wypiekami przygotowane przez uczniów klasy 7c. Wszystkie fundusze ze sprzedaży zostaną przeznaczone na rzecz Stowarzyszenia Zwierzęta Ludziom.

Zachęcamy do wsparcia.

26 stycznia 2024 r. wolontariusze wraz z psem Bella przejdą po klasach i zbiorą pieniążki - klasowe zbiórki na rzecz Stowarzyszenia Zwierzęta Ludziom.

• Informacja!

• Zespół boisk sportowych „ORLIK” przy Szkole Podstawowej nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi w Dąbrowie Górniczej w dniach 18.01.2024r. oraz 22.01.2024r. BĘDZIE NIECZYNNY

• Międzyszkolny Konkurs Piosenki „Piosenka jest dobra na wszystko”

• Warunkiem udziału w konkursie jest czytelne wypełnienie karty zgłoszenia (załączniki 1,2,3) przesłanie ich mailem na adres: sekretariat@sp20.dg.pl do 12 stycznia 2024 r.  (w temacie proszę wpisać: KONKURS PIOSENKI)*

*przesłanie karty zgłoszenia jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu konkursu i udzieleniem zgody na upublicznienie wizerunku i danych osobowych uczestników na stronie szkoły

1. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi w Dąbrowie Górniczej
              2. Cel konkursu:
              • propagowanie wśród dzieci i młodzieży kultury muzycznej,
              • zachęcenie ich do pracy twórczej w zakresie muzyki,
              • rozwijania talentów estradowych,
              • kształtowanie umiejętności współzawodnictwa
              • wyłonienie talentów

Konkurs zostanie podzielony na dwa etapy:

• I etap – przesłuchanie wykonawców – 23 stycznia 2024r. godzina 10.00
              • II etap – Koncert Laureatów – 20 luty 2024r. godzina 10.00

Osoby do kontaktu - tel. 32/ 262 51 62

Piotr Krupa,

Ilona Borcz,

Marlena Piekarska,

Karina Omyła

• „Bezpieczne ferie z wierszykiem”

• Regulamin konkursu

1.   Celem konkursu jest popularyzacja i propagowanie wśród dzieci zasad bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas zimowego wypoczynku.
              2.   W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas 1-6
              3.   Temat pracy ”Bezpieczne ferie z wierszykiem”
              4.   Uczestnik konkursu powinien napisać rymowany wierszyk o tematyce bezpiecznych ferii.
              5.   Wybrane prace będą nagrodzone.
              6.   Prace przekazane na konkurs muszą być estetyczne, pracami wykonanymi wcześniej nieopublikowanymi.
              7.   Do przygotowanej pracy konkursowej należy dołączyć metryczkę zawierającą następujące dane:
              imię i nazwisko dziecka, klasa, imię i nazwisko wychowawcy klasy ucznia biorącego udział w konkursie,
              8.   Wszystko zależy od waszej wyobraźni i interpretacji
              9.   Format pracy: A4 lub A3
              10. Technika pracy: drukowana, pisana odręcznie, ozdabiana,
              11. Prace należy oddać
              do dnia 24 stycznia 2024, do pani Marleny Piekarskiej (s. 107), Małgorzaty Ferdyn (s. 109) , Kariny Omyła .
              12. Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbędzie się 25 stycznia 2024

SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH DO UCZESTNICTWA I ŻYCZYMY POWODZENIA!!!:)