• Ogólnopolski Konkurs „Odblaskowa Szkoła”

• Nasza szkoła przystąpiła do udziału w ogólnopolskim konkursie dla szkół podstawowych „Odblaskowa Szkoła”.

Celem konkursu jest zwrócenie uwagi na konieczność obowiązku korzystania z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym.

Udział w nim daje możliwość wykazania, że szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo uczniów, zwłaszcza w drodze do i ze szkoły.

Konkurs promuje najbardziej aktywne szkoły podstawowe i społeczności lokalne, realizujące ideę wyposażania uczniów w elementy odblaskowe.

Zachęcamy wszystkich do aktywnego udziału w projekcie.

p. Marlena Zarzeczna

• Szkolny konkurs plastyczny pt. "W JESIENNYM OKNIE..."

• Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w szkolnym konkursie plastycznym pt. "W JESIENNYM OKNIE..."

• Uczestnicy klas I-III oraz IV-VIII.
              • Technika prac dowolna - Forma przestrzenna, malarstwo, rysunek, grafika, kolaż, frotaż, witraż itp.
              • Wykonane prace prosimy podpisać: imię i nazwisko ucznia, klasa, wiek dziecka oraz wychowawca klasy.

Termin składania prac do 30 października 2023 w sali 118.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 7 listopada 2023 r., prace będą wyeksponowane na wystawie szkolnej i ocenione w kategoriach : kl. 1-3, 4-6, 7-8.

Życzymy wszystkim uczestnikom twórczego myślenia i działania.

Organizatorzy: nauczyciele świetlicy szkolnej.

• Zbiórka kasztanów

zapraszamy do udziału w akcji
              Kasztany dla Marcelka.

Akcja trwa od 26 września do 26 października 2023 r.

• Kasztany muszą być suche, pozbawione łupin, czyste, bez pleśni.
              • Pakowane w worki siatkowe lub skrzynki.
              • Zostawiamy je w wyznaczonym miejscu, na ławeczce przy wejściu do szatni. Dołączamy karteczkę z imieniem, nazwiskiem i klasą darczyńcy.

Zebrane Kasztany trafią do skupu, a środki trafią na subkonto Marcelka, podopiecznego Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" 38191 Grzanka Marcel. Przeznaczone zostaną na dalsze leczenie, rehabilitacje i usprawnianie Marcelka. Marcel wymaga intensywnej opieki wielospecjalistycznej z powodu opóźnienia psychoruchowego.

Zapraszamy Wszystkich do przyłączenia się do akcji #kasztanydlaMarcelka!

Kasztany zostaną wykorzystane przez firmy farmaceutyczne do produkcji kremów, maści, żeli, płynów, używanych w lecznictwie I kosmetologii.

Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu

• INFORMACJA

• Od 15.09.2023r. ruszają zajęcię z gimnastyki korekcyjnej. Listy osób zakwalifikowanych na zajęcia znajdują się w sekretariacie szkoły oraz na tablicy informacyjnej przy salce do zajęć korekcyjnych.

• II edycja międzyszkolnego konkurs plastyczny „Zawód marzeń”

• W związku ze zbliżającym się Ogólnopolskim Tygodniem Kariery Dąbrowski Zespół Doradców Zawodowych zaprasza do udziału w II edycji międzyszkolnego konkursu plastycznego „Zawód marzeń”!

Zadanie konkursowe polega na przygotowanie ilustracji (format A4 lub A3) przedstawiającej wybrany zawód. Prace mogą być wykonane w dowolnej płaskiej formie plastycznej.

Konkurs skierowany jest zarówno do wszystkich Uczniów i oceniany będzie w dwóch kategoriach wiekowych – Kl. I-III oraz IV-VIII.

Termin składania prac to 9.10.2023 r. w biurze DZDZ (ul. Legionów Polskich 69, p. 3109).

Szczegółowe informacje i wytyczne dostępne są w regulaminie (Załącznik).

Serdecznie zapraszam

p. Karolina Janczulewicz, doradca zawodowy

• Wspieraj szkołę - Talenciaki dla szkół.

• W tym roku szkolnym również zbieramy Talenciaki.

Zbieramy je do końca października 2023 r. Uczniowie będą oddawać je do wychowawców. Klasy, które do października nazbierają ich najwięcej, zdobędą punkty, które będą miały ogromne znaczenie w całorocznej rywalizacji klas w różnych konkurencjach i zadaniach. Zebrane kupony szkoła może wymienić na ponad 120 różnych nagród z katalogu.

Serdecznie dziękujemy i zapraszamy do dołączenia,
              Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu