• Informacja!

• W dniu dzisiejszym, 31.03.2023r. zajęcia na basenie dla członków ZNP zostają odwołane. Za utrudnienia przepraszamy.

• Informacja

• Uwaga! W dniu dzisiejszym, 28.03.2023r. boisko sportowe Orlik będzie nieczynne. Za utrudnienia przepraszamy.

• Światowy Dzień Wody 2023

• 22 marca 2023 r. obchodzony jest Światowy Dzień Wody.

Z tej okazji serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach organizowanych przez Szkołę Podstawową nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi w Dąbrowie Górniczej.

Do udziału w konkursach zapraszamy uczniów klas 4-8:

1.„Plakat promujący Dzień Wody 2023” (konkurs plastyczny)

Konkurs adresowany jest do uczniów klas 4-6:

Zadanie konkursowe polega na stworzeniu plakatu promującego Dzień Wody.

• Plakat powinien zawierać elementy graficzne, tekstowe oraz mieć format A3.
              • Technika wykonania pracy jest dowolna.
              • Pracę na odwrocie należy podpisać: imię i nazwisko autora oraz klasa.
              • Autorem plakatu może być jedna osoba.

2.„Kropla wiedzy o wodzie” (lapbook)

Konkurs adresowany do uczniów klas 7-8

Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie lapbooka przedstawiającego ciekawostki o wodzie.

• Lapbook to forma kreatywnego zaprezentowania informacji na dany temat. Przeważnie teczka, większa lub mniejsza kartka z możliwością składania. Lapbook może zawierać właściwie wszystko: wykresy, terminy, opowiadania, zagadki, miarki, zdjęcia. Świetnie sprawdzają się w nim elementy ruchome, otwierane skrytki, obrotowe koła, składane elementy, miarki, itd. Im więcej ciekawych, angażujących elementów, tym lepiej. Każda dodatkowa treść, inaczej przedstawiona wzbudza dodatkową ciekawość. Oczywiście im więcej opcji zawiera dany lapbook tym ciekawiej, im więcej zmysłów angażuje i im więcej opcji obsługi daje, tym bardziej interesująco.
              • Pracę na odwrocie należy podpisać :imię i nazwisko autora oraz klasa.
              • Autorem pracy może być jedna osoba.

3. Konkurs wiedzy o wodzie:

Konkurs ma formę testu jednokrotnego wyboru i zostanie przeprowadzony 22 marca 2023 r. w dwóch kategoriach wiekowych:

• klasy IV-VI
              • oraz klasy VII-VIII.
              • Pytania konkursowe obejmują wiedzę z różnych przedmiotów szkolnych w zakresie dotyczącym tematyki wody. Zwycięzcami konkursu zostaną uczestnicy z najwyższą liczbą punktów za poprawne odpowiedzi.
              • Oceny pracy dokona Jury powołane przez Organizatora.

Kryteria oceny:

• zgodność treści z tematyką konkursu,
              • sposób zaprezentowania tematu, techniczna strona pracy
              •  pomysłowość i oryginalność.

Termin dostarczenia pracy do 20.03.2023 w sali 208 lub 304.

Zachęcamy do udziału:-))))

Nauczyciele przedmiotów przyrodniczych

• Konkurs plastyczny pt.: "Ozdoba, stroik wielkanocny"

• Świetlica szkolna zaprasza wszystkich uczniów do udziału w świetlicowym konkursie plastycznym pt.: "Ozdoba, stroik wielkanocny".

Technika i format wykonania pracy dowolny, z wykorzystaniem różnych materiałów.

Prace prosimy dostarczać do sali 118 - świetlica szkolna.

Termin składania prac: 28.03.2023 r.

Na zwycięzców czekają dyplomy i nagrody.

Zapraszamy.

Nauczyciele świetlicy szkolnej.

• Akcja "Wyjątkowa Skarpeta" 2023

Po raz drugi nasza szkoła bierze udział w akcji „WYJĄTKOWA SKARPETKA”.

Organizatorem akcji jest Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy w Juszczynie.

Akcja związana jest z obchodami Światowego Dania Osób z Zespołem Downa.

Zachęcamy uczniów klas I-VIII do udziału w akcji która ma na celu szerzenie świadomości na temat ludzi z Zespołem Dawna.

Stwórzmy największy sznur z kolorowych skarpet!

Zachęcamy do kolorowania skarpet na zajęciach plastycznych.

Gotowe pokolorowane, ozdobione skarpetki prosimy dostarczać do dnia 20.03.2023 do p. Marleny Zarzecznej (s. 207) lub Marleny Piekarskiej (s. 107).

Koordynatorzy: M. Zarzeczna, M. Piekarska

• W dniu 09.03.2023 r. basen nieczynny.

Zamiast basenu - WF na sali gimnastycznej, harcówce lub na świeżym powietrzu.

Zamiast basenu na gimnastyce korekcyjnej - 2 godziny gimnastyki w salce korekcyjnej.

• Kiermasz Taniej Książki 2023

biblioteka szkolna zaprasza na prezentację oferty taniej książki od 2 marca 2023 r.

W ofercie mamy:

• kolorowanki,
              • encyklopedie i książki popularnonaukowe,
              • poezje i aforyzmy,
              • książki edukacyjne,
              • słowniki i kompendia licealisty,
              • hobby,
              • psychologia,
              • beletrystyka,
              • książki z naklejkami dla najmłodszych,
              • modelki,
              • książeczki o tematyce wielkanocnej,
              • koszyczek do samodzielnego złożenia.

p. Edyta Ogonowska

p. Małgorzata Szewczyk