• Zbiórka surowców wtórnych

• W szkole prowadzimy od września zbiórki następujących surowców wtórnych:

• zużytych baterii
              • korków plastikowych (cel charytatywny)
              • elektrośmieci czyli zużytego sprzętu (udział w konkursie)
              • małego AGD (np. mikser, suszarka, lokówka, odkurzacz, mikrofalówka, blender, czajnik el., żelazko, okap kuchenny itp)
              • sprzętu komputerowego (np. komputer, myszka, klawiatura, laptop, monitor, listwa zasilająca, drukarka, itp)
              • RTV (np. video, TV, radio, przedłużacz, magnetofon itp)
              • starych telefonów komórkowych (z wyjętą baterią)

Sprzęt powinien być kompletny, może pochodzić z zasobów własnych, zaprzyjaźnionych sąsiadów, rodziny lub miejsca pracy rodziców.

UWAGA!!!
              Ze względu na brak odbiorcy nie prowadzimy zbiórki makulatury.

• Sprzęt przynosimy w godzinach otwarcia szkoły 06.30- 19.00 /w godzinach późno-popołudniowych - proszę skorzystać z dzwonka przy głównym wejściu/ do magazynu nr 1 pod schodami przy szatni.
              • Proszę przygotować kartkę - nazwisko, klasa, co zostało przyniesione i poprosić o potwierdzenie podpisem p. Woźną lub rano - nauczyciela dyżurującego w szatni. Kartkę oddajemy wychowawcy w celu wpisania pochwały.

Jolanta Ruda-Darul

• JESIENNO-ZIMOWA ZBIÓRKA!

• W schronisku powoli zaczyna brakować posłanek dla naszych podopiecznych. W związku ze zbliżającą się jesienią/zimą, bardzo prosimy Was o pomoc!

Zbieramy:

• koce
              • ręczniki
              • legowiska
              • cienkie kołdry
              • poduszki typu 'jaś'

Nie przyjmujemy:

• materaców
              • kołder z pierzem
              • dużych poduszek
              • pokrowców
              • poduch z różnego rodzaju kanap
              • dywanów

Prócz wyżej wymienionych, w dalszym ciągu zbieramy:

• mokrą i suchą karmę dla kotów i psów (jeżeli mamy możliwość, stawiamy na jakość, nie na ilość ),
              • zabawki dla kotów i psów,
              • smycze i obroże,
              • drapaki.

Wszystkie dary można przywozić do szkoły

d poniedziałku 03.10.2022 r. do piątku 14.10.2022 r.

Przy wejściu do szatni będą czekać podpisane pudła. Zebrane rzeczy rozdzielimy między Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach oraz Schronisko Rafik w Bolesławiu

Dzięki Wam  będą mieli ciepłe ogonki!

Z góry dziękujemy!

• Szkoły Pełne Talentów

• UWAGA! RODZICE, UCZNIOWIE, WSZYSCY NASI PRZYJACIELE – WESPRZYJCIE NASZĄ AKCJĘ!

Nasza szkoła oficjalnie dołączyła do akcji „Szkoły Pełne Talentów”, którą organizuje Lidl!

W ramach akcji Lidla „Szkoły pełne talentów” od 05 września do 13 listopada 2022 r. klienci sieci Lidl zbierają papierowe karty nazwane na potrzeby akcji TALENCIAKAMI – z indywidualnym kodem QR. TALENCIAKI wydawane będą za każde 50 zł zakupów – w tym co najmniej jeden świeży owoc lub warzywo – lub za zakup produktów premiowych (produktów specjalnych), podczas dokonywania zakupów we wszystkich sklepach stacjonarnych sieci Lidl Polska.

Na profilu szkoły widoczne będą przekazane przez uczestników akcji TALENCIAKI, za które placówka otrzyma nagrody w postaci sprzętu dydaktycznego, elektronicznego i sportowego.

Co trzeba zrobić, by pomóc szkole?

1.Zrób zakupy w Lidlu na kwotę 50 zł (zawierające minimum 1 owoc / warzywo) i odbierz za nie „TALENCIAKA” (kupon) .

2.Przekaż „TALENCIAKA” naszej szkole. Można to zrobić na 2 sposoby – fizycznie (skrzynki znajdują się przy głównym wejściu do szkoły, na świetlicy szkolnej oraz przy bocznym wejściu ) lub zeskanuj z niego kod swoim telefonem i wybierz naszą szkołę z listy.

3.Wesprzyj nas swoim działaniem – wystarczy pamiętać o szkolnej akcji przy każdej wizycie w sieci sklepów Lidl. Dzięki Twojej pomocy nasi uczniowie będą uczyć się z wykorzystaniem ciekawych narzędzi dydaktycznych.

Dziękujemy!

• Wielka Gra

• Szanowni Państwo

Przybywamy do Was ze wspaniałą informacją. 10 września podczas 16 Festiwalu Ludzi Aktywnych w Parku Hallera organizacje pozarządowe po raz kolejny będą chciały wypłynąć wspólnie Wami na ocean pełen ciekawych wyzwań, atrakcji i niespodzianek.

Wielkie święto organizacji pozarządowych i społeczników będzie miało formę Wielkiej Gry Miejskiej, pełnej zadań sprawnościowych, łamigłówek i wyzwań, które przygotują dla Was nasze dąbrowskie NGO`sy.

Do wspólnej zabawy zapraszamy 3-5 osobowe zespoły, które mogą się zarejestrować już teraz w specjalnie przygotowanym FORMULARZU - https://docs.google.com/.../1FAIpQLSda33tCFGGbTS.../viewform

Przyjdź na Festiwal Ludzi Aktywnych z rodziną i przyjaciółmi. Zagraj z nami w Wielką Grę