• Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2022

• Jak co roku nasza szkoła włączyła się w akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pod czujnym okiem opiekunów Szkolnego Wolontariatu Wolontariusze kwestowali na ulicach miasta dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.Nie przestraszył ich wiatr i deszcz, a mieszkańcy Dąbrowy Górniczej po raz kolejny pokazali, że mają wielkie serca. Mamy nadzieję na ponowne spotkanie za rok.

Gramy do końca świata i jeden dzień dłużej!

Dziękujemy za serce i poświęcenie.

Opiekunowie Szkolnego Wolontariatu

• Akcja charytatywna „Używana odzież na pomoc dla Oli"

Szkolny Wolontariat ogłasza zbiórkę odzieży używanej na akcję charytatywną „Używana odzież na pomoc dla Oli".
            Celem akcji charytatywnej jest zbiórka środków finansowych na operację dziewczynki, której podjął się jedynie lekarz z Florydy. Koszt operacji to około 5 mln złotych.

W ramach akcji zbierane są tekstylia (odzież, pościel, koce, firany),rzeczy nie mogą być zniszczone.
            Jeżeli chcą Państwo dołączyć się do naszej zbiórki,
            prosimy o dostarczenie rzeczy do szkoły do 28.02.2022. Tradycyjne przyniesione rzeczy zostawiamy obok wejścia do szatni z opisem (nr w dzienniku/klasa).

Serdecznie dziękujemy,
            Opiekunowie Szkolnego Wolontariatu.

• Kochani Mali Wolontariusze!

• Wielkimi krokami zbliża się Dzień Kota (17 lutego) 🐈

Z tej okazji chcielibyśmy wesprzeć zaprzyjaźnione stowarzyszenie zajmujące się bezdomnymi kotami Stowarzyszenie KOCIA BECIA 🐱❤️Organizują bazarek, z którego dochód przeznaczony jest na kosztowne leczenie ich podopiecznych. Na bazarek przyjmą chętnie gry planszowe (mogą być używane, ale kompletne). Jeżeli nie posiadacie, można podrzucić coś z kociej karmy.

🐱🐈Zbiórkę prowadzimy do 11 lutego.

Podpisane dary można zostawiać w pudełku przy wejściu do szatni ❤️

Koło Małego Wolontariatu

• Pomoc psychologiczna dla Rodziców, Dzieci i Młodzieży DG

W odpowiedzi na zagrożenia wynikające z przedłużającego się stanu pandemii oraz nauki zdalnej w naszych szkołach ponownie przesyłamy przygotowaną dla Państwa poradnik, jak skorzystać z bezpłatnego wsparcia psychologicznego dla dzieci i młodzieży w Dąbrowie Górniczej.

W obecnej sytuacji ważne jest aby Rodzice, Dzieci i Młodzież wiedzieli, z jakimi problemami do jakich instytucji mogą się zgłosić.

W związku z powyższym prosimy o zapoznanie się z treścią poradnika:

Poradnik psychologiczny.pdf

Przypominam, że informacje zawarte w poradniku znajdują się również na portalu:

• Zapisy na zimowe półkolonie SP 20 DG

• W dniach 14.-18.02.2022 r. na ternie szkoły będą odbywały się półkolonie zimowe dla uczniów klas I-III. Zapisy do 02.02.2022 r. u p. Anny Surowiec poprzez wiadomość na e-dzienniku VULCAN.

Serdecznie zapraszamy do udziału.

Kierownik półkolonii: p. Anna Surowiec

• ŚWIATŁO POKOJU

• W dniu dzisiejszym, Chorągiew Śląska ZHP Komenda Hufca Dąbrowa Górnicza przekazała na ręce dyrekcji szkoły Betlejemskie Światło Pokoju.

• Podziękowanie za udział w akcji "Paczuszka dla maluszka" 2021

• Grudzień dla Szkolnego Koła Wolontariatu był bardzo intensywnym czasem ;) Mieliśmy ogromną przyjemność uczestniczyć w akcjach, które przyczyniły się że na twarzach wielu osób pojawił się uśmiech.

21 grudnia 2021 r. zakończyła się w naszej szkole akcja charytatywna „Paczuszka dla Maluszka” organizowana przez Fundację Małych Stópek.Wszystkim darczyńcom w imieniu Fundacji bardzo serdecznie dziękujemy, każda pomoc przyczyniła się do polepszenia sytuacji dla najbardziej potrzebujących Maluchów z Diecezjalnego Domu Samotnej Matki i Dziecka Caritas Diecezji Sosnowieckiej.

Dziękując za Wasze zaangażowanie w imieniu obdarowanych oraz wolontariuszy i opiekunów Szkolnego Koła Wolontariatu, życzymy zdrowych, pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz radości i sukcesów w nadchodzącym Nowym Roku 2022.

Opiekun Szkolnego Wolontariatu: p. Jacek Jurczyk

• Dąbrowski Kiermasz Świąteczny 2021

• Kochani Wolontariusze!

To już jutro 17 grudnia 2021 r. ❤️

Dzień, na który wszyscy czekamy.

Kolejny Dąbrowski Kiermasz Świąteczny 🎄🎄🎄

Serdecznie zapraszamy do Fabryki Pełnej Życia na stoisko 11.

Czekamy tam na Was od 15.00 do 20.00.

Opiekunowie Koła Małego Wolontariatu

• Konkurs dla klas I-III "Plakat o ruchu drogowym"

• Świetlica szkolna ogłasza konkurs "Plakat o ruchu drogowym":

• technika prac dowolna
            • każda praca ma zawierać hasło "Zielone światło dla Dąbrowian
            • termin dostarczania prac do 10.12.2021 r.
            • na laureatów czekają nagrody

Zapraszamy do udziału.

• Akcja "Paczuszka dla maluszka" 2021

• Od 2 grudnia 2021 r. rusza świąteczna akcja „Paczuszka dla Maluszka”, której głównym organizatorem jest Fundacja Małych Stópek.

Jest to zbiórka pieluch i innych artykułów kosmetycznych dla dzieci, w tym podopiecznych placówek pomocowych takich jak:

• hospicjum dziecięce,
            • hospicjum perinatalne,
            • dom dziecka,
            • dom samotnej matki w całej Polsce.

Na parterze szkoły, znajduje się choinka z papierowymi babkami. Każdy, kto zechce pomóc małym dzieciom i mamom w potrzebie, może zgłosić się do koordynatora akcji, otrzyma bombkę, a w zamian proszony jest o przyniesienie przygotowanej paczuszki dla jednego maluszka. Osoby, które wezmą udział otrzymają pochwałę w dzienniku oraz dodatkowe punkty w karcie wolontariusza (dotyczy klas 8).

Zbiórka trwa do 21 grudnia 2021 r.

Zachęcam do udziału w Akcji!

Koordynator: p. Jacek Jurczyk.